English Hrvatski Deutsch Français Polish""
Wspólnota turystyczna gminy Dubrovačko primorje
Slano, Croatia
Slano, Croatia

ZNAJDŹ ZAKWATEROWANIE

  • Który hotel, apartament, kemping?
  • Ile osób podróżuje?
  • Podróż z dziećmi?
  • DATA DOJAZDU
  • DATA ODJAZDU

Dubrovačko primorje turystom i odwiedzającym oferuje różne miejsca wycieczkowe które warto odwiedzieć ze względu na ich wartości przyrodnicze, historyczne i kulturowe, zwyczaje i tradycje.

 

Dubrownik - Perła Adriatyku

Dubrovnik – biser JadranaW swoim historycznym skarbcu Dubrownik zachował pałace, kościoły, klasztory, ulice i place, kamienne ściany, wieże i forty, niepowtarzalny Stradun, bogate dziedzictwo, tradycję i duchowość. Jest to wyjątkowe miasto wolności, jako określa statut z 1272. roku, rozpoznawalne przez flagę św. Blażeja na wszystkich morzach świata, pod ochroną swego niebiańskiego patrona, zawsze niezniszczalne, wyzywające i piękne. Miasto oznaczone i przez najzdolniejsze pisarzy, Marin Drzić, autor niezapomnianych komedii; Ivan Gundulić, poeta wolności; genialny astronom i matematyk Ruđer Bošković; Marin Getaldić „w matematyki diabeł a w sercu anioł”; Miho Pracat, żeglarz i dobroczyńca; Nikola Božidarević, Mihajlo Hamzić, Vicko Lovrin Dobričević przedstawiciele Szkoły Malarstwa Dubrowniku ... Dzięki mądrości i dyplomacji przeżyło te miasto, silna potęga morska i handlowa w XVI. wieku, a dzisaj miasto turystów i turystyki.


Arboretum w Trsteno

Arboretum u TrstenomuDziesięć km od osady Slano, w kierunku Dubrownika znajduje się Trsteno, gdzie w 1948 roku, został założony arboretum w posiadaniu rodziny Ivana Gučeticia. Dwór i ogród botaniczny zbudowany w XVI. wieku są wyjątkową harmonią architektury i przyrody. Dziś Arboretum jest chronionym zabytkiem architektury ogrodowej.

 


 

Ston i Mali Ston

Mali StonJazdą z osady Slano w kierunku zachodnim po dwudziestu minutach docieramy do Stonu i Malego Stonu, dwa systematycznie budowane miasta powiązane z 5,5 km długości murów z wieżami i twierdzami. Podniosła ih Republika Dubrownik aby obronić półwysep Pelješac i patelnie solne, z których otrzymała wiele. Z nich od wieków z powodzeniem wykorzystuje się sól.

Jeźdząc dalej półwyspą Pelješac z przystani promowej w malowniczej zatoce Prapratno, płynie prom do Sobry na wyspie Mljet.


Wyspa Mljet

MljetWedług angielskiego magazynu Time, Mljet jest jedną z dziesięciu najpiękniejszych wysp na świecie i jako jedyna europejska wyspa. Jest to wyspa kontrastów, i jej północno-zachodnia część ze względu na niepowtarzalne piękno naturalne, kilkusetletnie lasy, Veliko i Malo jezioro, kulturowe i historyczne zabytki  - wspaniałe starożytne pałace i klasztor benedyktynów z XII. w. na wyspie św. Marii, uznana za park narodowy. Nasza najbardziej zielona wyspa, starożytna Melita, pamięta Odyseusza i nimfę Kalipso, apostoła Pawła, poetę Opijana, rzymskiego cesarza Augusta, szlachtę Dubrownika, benedyktynów i wielu innych, którzy popłyneli do jej brzegów. Mljet jest znany ze swojego dziedzictwa kulturowego, kolorowych strojach ludowych, rękodzieła, tańców ludowych i oryginalnej muzyki ludowej.


Winnice półwyspu Pelješac

Vinorodno područje PelješcaWinorośl uprawiano w tym obszarze od 2000 lat. Urodzajne winnice półwyspu Pelješac zapewniają wina czerwone wysokiej jakości, słynny dingač, postup oraz plavac, cenione i poszukiwane na całym świecie. W każdej winorośli włączona miłość i opieka człowieka, moc ziemi i ciepło słońca. Potomje jest centrum produkcji wina, zwłaszcza na słonecznych zboczach Dingač i Postup.

 

 

Wyspa Korčula

Otok KorčulaOd półwyspu Pelješac z portu w miasteczku Orebić, wpływają promy na wyspę Korčula. To starożytna Korkyra Melaina lub Corcyra Nigra - czarna Korčula. Położona w kanału Pelješkim, wyspa Korčula z miastem o tej samej nazwie zachowała bogactwo dziedzictwa kulturowego, cenne zabytki, długą morską, stoczniową i kamieniarską tradycję. Korčula to malownicze śródziemnomorskie miasto z wąskimi uliczkami, cennymy zabytkami sakralnymi, wspaniałymi pałacami. To rodzinne mieście słynnego marynarza i podróżnika Marca Pola, miasto Moreški - tańcu z mieczami i ważny ośrodek turystyczny. Istnieje wiele budynków na całym świecie budowanych od wspaniałego białego kamienia z wyspy. Korčula to wyspa znana z doskonałych rybaków, uprawy winogron oraz oliwek.
 

Delta Neretwy

Delta NeretveDelta rzeki Neretwy to żyzna dolina pokryta  plantacjami mandarynek i innych owoców i warzyw. Otoczona mokradłami gdzie żyją liczne gatunki ptaków. Turystom jest ciekawy safari w trupicach, to tradycyjne środki transportu w obszarze delty rzeki Neretwy, ornitologiczny muzeum w Metkoviću, Muzeum Archeologiczne Narona w Vid, cieszenie się gastronomicznymi delicjami i szczególnie atrakcyjny tradycyjny Maraton łodzi.

  • Gmina Dubrovačko Primorje przez historię
    W obszarze dzisiejszej gminy Dubrovačko primorje (Wybrzeże Dubrownika) nie znaleziono szczątków pochodzenia neolitu. Może rejestrowana lokalizacja Špilja, położona na zachód od miejscowości Đonta Doli, wprowadzy nowe spostrzeżenia. Okres przejściowy z epoki kamienia (neolit) do epoki metali (brązu) obejmuje dwóch pierwszych wieków II. tysiąlecia p.n.e.
Follow Us!   Instagram Twitter Facebook
Slano, Dubrovnik
Slano, Dubrovnik kuca meda novakovo grebljenovakovo greblje