Strona główna / Powitanie

Powitanie

To obszar gajów oliwnych i winnic, figlarnego wybrzeża i bujnej roślinności, kolorowych strój ludowych i czarującego tańca „Linđo”. Jest to obszar nad morzem, którego wioski przytulając swoje zatoki i piaszczyste plaże, kiedyś były domy letniskowe arystokratów z Dubrownika, ale dzisiaj są miejscem odpoczynku i przyjemności dla wielu turystów. To obszar kontrastów z dwudziestu wsi w pięknu krajobrazu, jedne na brzegu morza i drugie z obfitością kamienia rozrzuconego na zboczach w głęby lądu.

Pas wzdłuż wybrzeża jest bardziej rozwinięty i ma więcej zawartości, gdzie ludzie żyją głównie z morza, rybołówstwa i turystyki, a drugi do którego tylko dotrzą zapachy morskie charakteryzują kamienia, winnice i drzewa oliwne, drzewa figowe, szałwia i rozmaryn, sosnąa i dąb bezszypułkowy. Te dwa obszary dotkykają się i współdziałają, tworząc niepowtarzalny krajobraz błękitnego morza, zielonej roślinności i białego kamienia.

Administracyjnie jest gmina Dubrovačko primorje z siedzibą w Slano. Adriatycka droga turystyczna łączy go z bliską i odległą okolicą i niedalekim Dubrownikiem. Przeżył człowiek w tym obszarze, podporządkował sobie ziemię i co jest niezbędne do życia, ale zawsze był w harmonii z naturą.

„Dokładnie” z powodu tej różnorodności, która zaskakuje i oczaruje Dubrovačko primorje nie jest zapomniane.

 

Slano

Slano jest największym i najważniejszym miastem i stolicą gminy.

Tradycyjnie grawitują do niego osady w głąb lądu, które stanowią integralną część gminy Dubrovačko primorje. Oddalone tylko 30 km od północno-zachodniego centrum żupanii Dubrownika.

Leży w przestronnej i pięknej zatoce, zatopionej doliny, wzdłuż nasypu, naprzeciwko wyspy Šipan, oddzielone od niej przez kanał Koločepski. Slano jest atrakcyjne ze względu na liczne piaszczyste plaże, bujną roślinność i przyjemny klimat. Kiedyś istnieły regularne promy połączone z Dubrownikiem i wyspą Korčula, a także z innymi mniejszymi portami w gminy Dubrovačko primorje i na półwyspie Pelješac (Zaton, Orašac, Trsteno, Doli, Ston, itd.). Istnieją i połączenia statkiem z sąsiednymi wyspami i portami w szerszym obszarze (Šipan, Mljet i in.).

Zatoka jest chroniona przed wiatrami i jest idealne schronienie i miejsce do cumowania dla łodzi i jachtów. Gospodarka opiera się na turystyce: hotele ( „Admiral” i „Osmine”), prywatne pokoje, apartamenty, kempingi i inne obiekty; rolnictwie (oliwki, wino, sadownictwo), wędkarstwie i żeglarstwie.

 

Poznaj wybrzeże Dubrownika

Oferta gastronomiczna
Znajdujemy się w północno-zachodniej części gminy Dubrovačko...ZakwaterowaniePRYWATNE KWATERY
Znajdź miejsce na swoje wakacje!

KEMPINGI
Pronađite mjesto za svoj odmor iz naše ponude privatnog smještaja!

ACI Marina ''Veljko Barbieri''
The newest ACI marina named after Veljko Barbieri, the founder of the...

Zdarzenia kulturalne

DUBROVNIK WEST COAST SUMMER FESTIVAL 2024.

Wycieczki

Dubrovačko primorje turystom i odwiedzającym oferuje różne miejsca wycieczkowe które warto odwiedzieć ze względu na ich wartości przyrodnicze, historyczne i kulturowe, zwyczaje i tradycje.

Spinki do mankietów