English Hrvatski Deutsch Français Polish""
Wspólnota turystyczna gminy Dubrovačko primorje
Slano, Croatia
Slano, Croatia

ZNAJDŹ ZAKWATEROWANIE

  • Który hotel, apartament, kemping?
  • Ile osób podróżuje?
  • Podróż z dziećmi?
  • DATA DOJAZDU
  • DATA ODJAZDU

Dubrovačko primorje jest raczej niewielki obszar geograficzny, który z jednej strony otoczony przez morze, a w głęby lądu i pachnią wyrafinowane aromaty wina i oleju. Z powodu tej różnorodności, wielu turystów może mieć odpocząć, bawić się i korzystać z wielu wyzwań, od sportów wodnych, do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej przez Dubrovačko primorje.

Osada Slano, która znajduje się w głębokiej, osłoniętej zatoce jest idealna do kąpieli i sportów wodnych: windsurfing, żeglarstwo w mniejszych klasach, narty wodne, jazda na popularnej banany, rowery wodne, gondole ...

Dno zatoki ukrywa kilka statków z różnych okresów historycznych, co jest bardzo atrakcyjne dla nurków, ponieważ tutaj znajduje się bogactwo podwodnego świata i inne piękna.

W sezonie letnim organizuje się szkoła żeglarska w lokalnym klubie żeglarskim. Ponadto, w okresie letnim, goście mają okazję obejrzeć regaty żeglarskie Dubrownik - Slano.

Każdego roku gospodarze starają się poszerzyć ofertę turystyczną, skorzystać z darów natury i przygotować ciekawe i zróżnicowane kulturalne, rozrywkowe i sportowe programy.

Dążą rozszerzyć rekreacyjne ścieżki rowerowe i szlaki turystyczne poprzez sielankowych krajobrazów, które są zazwyczaj tematyczne, i pozwalają gościom podczas spaceru, aby poznać metodę produkcji oliwy z oliwek i wina. Interesujące są również tradycyjne młyny, które mogą wyjaśnić, jak to było zrobione i jak to działa dzisiaj. Każda ścieżka rowerowa i szlak turystyczny ma punkty widokowe, które oferują piękny widok na Dubrovačko primorje, Elafite i Mljet.

Hotele w Slano oferują szeroki wachlarz zajęć sportowych: piłka nożna, koszykówka, mini-golf, kręgle, tenis, tenis stołowy, siatkówka na plaży ...

  • Gmina Dubrovačko Primorje przez historię
    W obszarze dzisiejszej gminy Dubrovačko primorje (Wybrzeże Dubrownika) nie znaleziono szczątków pochodzenia neolitu. Może rejestrowana lokalizacja Špilja, położona na zachód od miejscowości Đonta Doli, wprowadzy nowe spostrzeżenia. Okres przejściowy z epoki kamienia (neolit) do epoki metali (brązu) obejmuje dwóch pierwszych wieków II. tysiąlecia p.n.e.
Follow Us!   Instagram Twitter Facebook
Slano, Dubrovnik
Slano, Dubrovnik kuca meda novakovo grebljenovakovo greblje